11.01-15.01.16.молодша група «Веселка»

Дітки, зустрівшись після новорічних свят, з великим задоволенням розповідали про свої вихідні. Кожен розказував де він побував і що цікавого бачив. А розпочинати в новому році ми вирішили з близької та знайомої для діток теми, додавши до неї знання про Різдвяні свята. І хоча дітки ще маленькі, було приємно чути від них, що вони дещо знають про янголів, кутю та колядки. Під час ознайомлення з нашою темою «Ігри, іграшки, забави», ми намагались узагальнити та розширити знання діток.

Фото3869 Фото3870 Фото3871

Під час вивченння на заняттях, ми з дітками розглядали наступне:

  • Називали свої улюблені іграшки.
  • Спробували описувати іграшки, запропоновані вихователем, відповідаючи на запитання: «Що це? ЯКого кольору? Як з ним грати?»
  • Збагачували словник діток дієсловами, які характеризують дію з іграшкою (Наприклад: машина — що може робити? — їхати, стояти, зупинятись, ремонтуватись тощо).
  • Удосконалювали артикуляцію під час промовляння назв різноманітних іграшок.
  • Вчились називати предмети в однині і в множині (Наприклад: один ведмідь — чотири ведмеді, одна лялька-три ляльки).
  • Ознайомлювали з різними відділами в різноманітних крамницях.
  • Познайомились з правилами купівлі іграшки,розігруючи певні сюжети з гри «Магазин».
  • Розглянули іграшки, якими грались в давнину.
  • Вгадували назву іграшки за описом окремих частин (Наприклад: слухавка, дротик, цифри, дзвінок — телефон).
  • Промовляли чистомовку:

Шина-шина-шина-у Сашка швидка машина.

Чі-чі-чі-є у діточок м’ячі.

Щу-щу-щу-ляльці хустку полощу.

Жи-жи-жи-ти до іграшок біжи.

Жи-жи-жи-скласти їх допоможи.

Під час розмов з дітками про зимові забави, ми нагадали про ігри дітей взимку (про санчата, лижі і ковзани, про гру в сніжки та ліплення снігової баби) проговорили про те, що не завжди сніг може ліпитись та про правила поведінки на вулиці під час морозу, про бурульки, які були на даху, про новорічну ялинку та розваги біля неї. З великим задоволенням дітки слухали історії давні традиції українського народу щодо святкування Різдвяних свят,   про колядників та щедрівників, які приходять в оселю. Дітки дізнавались про те, як в давнину переодягались дітки в різні костюми та розвеселяли один одного. Малята і самі з захватом одягали атрибути та наголівнички та вперше спробували себе акторами в драматизації казочок «Курочка ряба», «Ріпка» та придуманої історії «Про доброго хлопчика та маленьке вороненя». Їм дуже сподобалось перевтілюватись та наслідувати поведінку, голос, повадки, походку казкових героїв: людей та тварин.

Фото3879Фото3884

  Під час  уявної подорожі до казкової країни, дітки пригадували  як забавляють маленьких діток, які веселі пісеньки та віршики вони раніше вчили, які казочки є їх найулюбленішими. Ми пограли в пальчикові ігри «Сорока-ворона», «Печу-печу хлібчик» та пригадали ігрові вправи, які досить часто виконували раніше. Дітки мали змогу пограти з іграшками, які зроблені з різноманітних матеріалів: дерев’яна посудка, солом’яна лялечка, паперова скринька, лялька з ниточок, лялька з тканини, глиняний коник.

Фото3860Фото3863

Дітки скучили за заняттям з ліплення, тому швидко зліпили лялечку-неваляйку, скочуючи кульки різного розміру.

 Під час спостережень в природі та занять, ми продовжуємо спостерігати за сонечком, за небом та хмарками на ньому. Кожної прогулянки ми досліджуємо сніг та кригу. Ми розмовляємо з дітками про пори року та частини доби. В нашому куточку природи хлорофітум пустив нов іпагонці,  і тому ми вирішили посадити разом з дітками молоду рослинку і спостерігати за її розвитком. Дітки вже знають як потрібно доглядати за кімнатними квітами і з яких частинок вони складаються. А для закріплення знань малюки спробували викласти кімнатну рослину з паличок.

Фото3892 Фото3901

Фото3889 Фото3890Фото3895Фото3896Фото3897Фото3898Фото3899 Фото3891

  Під час логіко-математичних занять та ігор  ми повторили геометричні фігури, які вчили раніше (круг, квадрат, трикутник, прямокутник). Познайомились з новою фігурою — овал та ретельно її досліджували. Пригадали події, які відбувалися раніше, які тривають зараз і які будуть пізніше. Грали з дітками в логічні ігри, направлені на розвиток уваги, слухового сприймання та пам’яті. Дітки вперше виконували вправи під диктовку (користуючись простими олівцями), під час якої необхідно було замальовувати певні візерунки в необхідному місті. Всі справились досить добре.

Фото3867Фото3865 Фото3866 Фото3868

Взагалі, дітки порадували вихователів тим, що не забули те, чому їх навчали, швидко пригадали правила групи, првила поведінки один з одним. Єдине, що трошки забулось, так це те, як швидко одягатись на прогулянку, тому нам було необхідно декілька днів, щоб це пригадати. Сподіваємось на підтримку Вас, шановні батьки в тому, щоб дітки вдома трошки вчились самостійно одягатись та роздягатись. І ще одне, на що слід звернути увагу — це сніг. Проговоріть з дітками ще раз про те, що сніг  не їдять і чому. Бо деякі діти під час прогулянки їдять сніг.

Закінчився тиждень святковою розвагою для діток «В гостях у бабці Солохи», під час якого дітки співали, грали в ігри та переглядали виставу «Про народження Ісуса» та добро в цілому світі.

Фото3910Фото3919Фото3916

З повагою та побажаннями міцного здоров’я та гарного настрою на вихідні, Ваші вихователі.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s